خوردن انجیر خشک برادران حسینی به بهبود بیماران سرطانی کمک می کند

انجیر تازه و انجیر خشک برادران حسینی حاوی سطح بالایی از ویتامین K هستند. افرادی که از داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین استفاده می کنند باید سطح ویتامین K را در رژیم غذایی خود ثابت نگه دارند، بنابراین ممکن است بخواهند از مصرف انجیر خودداری کنند.

از آنجایی که انجیر محتوای فیبر بالایی دارد، خوردن بیش از حد انجیر به ویژه انجیر خشک می تواند باعث اسهال شود.

مطالعات بسیار کمی به ارتباط بین انجیر و سلامت مو پرداخته اند. با این حال، انجیر سرشار از آهن است، که یک ماده معدنی مهم برای کمک به حفظ سلامت مو است. قبل از اینکه فرد شروع به مصرف عصاره یا مکمل برای سلامت مو کند، باید با پزشک خود صحبت کند تا مطمئن شود که برای آنها بی خطر است.

تحقیقات بیشتری برای آزمایش تأثیر انجیر بر تب ضروری است. با این حال، یک مطالعه روی موش‌ها نشان داد که یک دوز عصاره الکل انجیر دمای بدن را تا 5 ساعت کاهش می‌دهد.

با این حال، مطالعات بیشتری برای تایید این یافته ها مورد نیاز است، زیرا محققان هنوز مطمئن نیستند که چگونه اثر کاهش دمای بدن انجیر را توضیح دهند.

به دلیل خواص ملین این میوه، مردم معمولا از شربت انجیر برای کمک به درمان یبوست استفاده می کنند. با این حال، تنها چند مطالعه شواهدی از کمک انجیر به یبوست ارائه کرده اند.

در یک مطالعه، محققان به موش‌ها لوپرامید (Imodium) دادند تا باعث یبوست شود. موش‌هایی که خمیر انجیر دریافت کردند نسبت به گروه کنترل تعداد دفعات یبوست کمتری داشتند.

مطالعه دیگری اثرات انجیر و مکمل های فیبر را در افراد مبتلا به یبوست عملکردی مقایسه کرد. انجیر اکثر علائم یبوست را بهبود می بخشد، از جمله: انجیر همچنین تلاش لازم برای دفع مدفوع را کاهش داد و حس تخلیه ناقص را بهبود بخشید. محققان هیچ تفاوتی در تسکین یبوست بین مکمل های فیبر و انجیر مشاهده نکردند.

خطرات مرتبط با انجیر ممکن است بسته به نحوه استفاده افراد از آن متفاوت باشد. بخش های زیر این موضوع را با جزئیات بیشتری پوشش می دهند.